|

کاربرد سنگ در نمای ساختمان

هر صاحب خانه ای ترجیح می دهد ظاهر ساختمان زیبا و جذاب باشد. بسیاری از مردم اول از همه ظاهر بیرونی خانه را برانداز می کنند. برای اینکه خانه جلوه مناسبی داشته باشد و نظر دیگران را به خود جلب کند ، یکی از بهترین راه ها استفاده از سنگ طبیعی در نمای ساختمان است. نمای سنگی بسیار کاربردی و زیباست و همچنین احساسی شکوهمند به خانه می بخشد.

مزایای استفاده از سنگ های طبیعی در نمای ساختمان

سنگ های طبیعی بسیار محبوب اند ، چرا که با محیط زیست سازگارند و برای سلامت انسان خطری ندارند. سنگ ها مزایای بسیاری نسبت به سایر مواد اولیه دارند. به عنوان مثال ، یک سنگ می تواند سالها دوام بیاورد بدون اینکه جذابیت و مقاومت خود را در برابر تأثیرات مختلف محیطی از دست بدهد. در ادامه به 4 مورد از مهم ترین مزیت های استفاده از سنگ های طبیعی در نمای ساختمان می پردازیم.

سنگ طبیعی: راه حلی اکولوژیکال برای معماران

سنگ طبیعی یک ماده اولیه مقاوم است که از صدها سال پیش برای نمای ساختمان ها استفاده می شود. امروزه ساختن خانه ای پایدار با استفاده از محصولات سبز یکی از دغدغه های اصلی معماران است. در این حالت ، سنگ طبیعی اکولوژیکال ترین راه حل است و فواید زیادی برای نمای ساختمان دارد.

ماندگار و با دوام

سنگ طبیعی با دوام و نسوز است. در حالی که گاهی برخی از خانه ها به یک ویرانه تبدیل می شوند ، نمای سنگی ساخته شده برای قرن ها باقی می ماند. شما به عنوان یک معمار می توانید از روی سازه اصلی، سنگ نما را بازسازی کنید. علاوه بر این ، هزینه نگهداری سنگ طبیعی بسیار پایین است و نیازی به رنگ و یا نقاشی هم ندارد.

سنگ گرانیت مشکی

عایق حرارت

سنگ طبیعی سازگار با محیط زیست است زیرا جرم حرارتی سنگ عایق طبیعی را فراهم می کند که این اتفاق هم برای کره زمین خوب است  و هم هزینه های انرژی شما را کاهش می دهد. یک توده حرارتی بزرگ در بخش عایق بندی شده خانه می تواند نوسانات دمای روزانه را متعادل کند. وقتی دمای محیط بالاتر از جرم باشد ، جرم حرارتی انرژی گرمایی را جذب می کند و هنگامی که محیط خنک تر است انرژی گرمایی را پس می دهد.

دارای ارزش فروش مجدد

یکی از مهم ترین ویژگی های سنگ های طبیعی این است که به ندرت مستهلک می شوند. در واقع اگر در هر بخشی از بنا، سنگی مرغوب به کار ببرید،  این ماده می تواند به اندازه طول عمر آن ساختمان به عنوان یک ارزش افزوده قلمداد شود؛ چرا که بسیار ماندگار است و استفاده از آن مثل یک سرمایه گذاریِ مطمئن است. یکی از مقاوم ترین سنگ ها گرانیت است که در ادامه به توضیحات بیشتری درباره آن می پردازیم:

گرانیت

سال هاست که گرانیت به یکی از محبوب ترین سنگ ها برای استفاده در نمای ساختمان تبدیل شده است. این سنگ ساختار دانه ای-بلوری دارد و حاوی مقادیر زیادی کوارتز است. گرانیت ها دارای انواع دانه درشت، دانه ریز و دانه متوسط اند. گرانیت ویژگی هایی دارد که آن را برای استفاده در نمای ساختمان بسیار مناسب می سازد. از مهمم ترین این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استحکام بالایی دارد و عمر آن بسیار طولانی است.
  • می توان آن را صیقل داد و جلای آن تا مدتی طولانی حفظ می شود.
  • با انواع روش های فرآوری سنگ می توان بافت های متنوعی ایجاد کرد؛ چرا که این سنگ به خوبی بریده می شود.
  • آب در آن نفوذ نمی کند.

گرانیت مشکی سروش

سنگ-گرانیت-در-نما

گرانیت دارای رنگ های گوناگونی است. شما می توانید هر دو رنگ سیاه و سفید گرانیت را پیدا کنید. این به شما امکان می دهد که از آن در سبک ها و رنگ های متفاوت معماری استفاده کنید.

اما سنگ گرانیت مشکی می تواند به یک تزئین فوق العاده برای نمای ساختمان تبدیل شود و توجه مهمانان و افرادی را که از آنجا عبور می کنند جلب کند.

گرانیت های مشکی سروش بیشتر از نسخه های یکنواخت سنتی ، تنوع دارند و ما در برابر چشمان شما طیف گسترده ای از پرداخت ها و اندازه ها را قرار می دهیم که برای انواع کاربرد سنگ در معماری مناسب اند. گرانیت های مشکی سروش از دو معدن سنگ گرانیت نطنز و لاگهر استخراج می شوند و دارای اندازه ها و بافت های گوناگون اند.

گرانیت های مشکی بسیار چشمگیر اند و با نوعی زیبایی مغناطیسی مانند قطعات مجسمه ای یکپارچه در کنار هم قرار می گیرند و شکوه خاصی به نمای ساختمان می بخشند.

برای خواندن مطالب بیشتر می توانید به صفحه مقالات ما مراجعه نمایید. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.