تیشـه فـرهــاد در دست مـاست ...

 

We're on call 24/7

982156233243-7+

Operating Hours

Sat-Thu

09:00-18:00

Write To Us

info@soroushstone.com

insta: @soroush.stone

پرداخت چرمی

 پرداخت چرمی 

 چرمی فرآیند بافت دار کردن گرانیت یا ماربل است برای کاستن از درخشش آن. این فرآیند خصوصیات طبیعی گرانیت یا ماربل را تفویت می کند و سطح نفیسی را بوجود می آورد. تمیز کردن و نگهداری از آن آسان است و لمس آن حس خوبی دارد، یک توازن کامل میان سبک و کارآیی. یک کانترتاپ با پرداخت چرمی یک راه ابتکاری برای افزایش ظرافت نامحسوس به دکور منزل شماست.

پرداخت کات بروکن

پرداخت کات بروکن

در انجام این فرآیند ابتدا سنگ به ابعاد مورد نظر فرآوری می شود. در فراوری این محصول از هیچگونه پرکننده ای استفاده نمی شود. سپس توسط دستگاه های مخصوص، برش هایی با عمق یک سوم قطر سنگ، با فواصل مشخص داخل آن ایجاد می شود که به این برش ها شیار نیز می گویند. پس از این مراحل قسمتی از شیارها، بسته به نوع طراحی، با استفاده از قلم چکش مخصوص سنگ، بر خلاف جهت برداشته می شود که این برداشت ها دارای طرح های مختلف و زیبایی است و سلیقه فردی در آن دخیل است. بیشترین کاربرد این محصول در دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان، لابی و قسمت های ارشیتکتی ساختمان است.

پرداخت بوش همر چرمی

پرداخت بوش همر چرمی

پرداخت بوش همر و براش با ضربات مکانیکی یا دست بر روی سطح سنگ با ابزاری که سری با چندین سوزن دارد ایجاد می شود. این روش سطحی ناهموار با خراشهای ریز و روشن تر فراوان ایجاد می کند. سطح غیر لغزنده بوجود می آورد.

پرداخت قیچی

پرداخت قیچی

سطح با پرداخت قیچی حاصل برش سنگ با دستگاه گیوتین است که سطحی برش خورده، منقطع و صخره ای ایجاد می کند.

پرداخت پولیش

پرداخت پولیش

این رایج ترین نوع پرداخت است که بخاطر منعکس کردن نور و تصاویر مثل آیینه خیلی طرفدار دارد. پرداخت پولیش وقتی حاصل می شود که سطح سنگ به صیقلی ترین حالت خود درآید. بیشترین سایش روی آن انجام می شود تا به بالاترین حد درخشش یا بالاترین حد درخشش که بطور طبیعی حاصل می شود، برسد . این نوع پرداخت به سنگ جلوه ای زیبا می دهد و به به رنگ سنگ عمق می بخشد.

پرداخت چمن

پرداخت چمن

طرح چمن یک طرح کاملا ابدایی است که تکه های ریز گرانیت همچون زمین فرش شده با چمن کنار یکدیگر قرار میگیرند و زیبایی خاص و چشم نوازی به سنگ گرانیت میدهند.

پرداخت بوش همر

 پرداخت بوش همر 

این پرداخت خاص جلوه ای سخت و زبر ایجاد می کند که بسیار مناسب برای کاربرد در فضای آزاد بوجود می آورد. بوش همر کار تخصصی چکش کاری با وسیله ای شبیه نرم کننده گوشت است. به این خاطر که سر چکش معمولا کوچک است (حدودا یک تا دو اینچ)، کار روی یک سطح بزرگ معمولا زمان زیادی می برد و نتیجه کار سطحی کاملا نرم با دندانه های کوچک خواهد بود.

پرداخت کات همر

پرداخت کات همر

روی سطح سنگ توسط دستگاه های مخصوص، برش هایی با عمق یک سوم قطر سنگ، با فواصل مشخص داخل آن ایجاد می شود سپس در فواصل سطح سنگی که قبلا کات شده و خطوط برش روی آن ایجاد شده فرآیند کهنه کاری انجام می شود.

پرداخت هوند

پرداخت هوند

این نوع پرداخت خصوصیات قویتر و بارزتری را به سنگ در هنگام کار گذاشتن می دهد. نور را کمی منعکس می کند. سطح آن نرم است. پرداخت هوند حاصل صیقلی کردن سنگ کمتر از بالاترین حد است و به آن جلوه ای اندکی کدر و نرم می دهد. سطح هوند شده به سطحی اطلاق می شود که درخشش آن از پولیش کمتر باید و در نتیجه تا حدی کدر است.

پرداخت کات

پرداخت کات

کات به انجام فرآیندی روی سنگ گرانیت گفته می شود که طی آن روی سطح سنگ توسط دستگاه های مخصوص، برش هایی با عمق یک سوم قطر سنگ، با فواصل مشخص داخل آن ایجاد می شود که به این برش ها شیار نیز می گویند.

پرداخت فلیم

پرداخت فلیم

این پرداخت جلوه ای طبیعی ایجاد می کند و سطح سنگ را زبر می کند. پرداخت فلیم با قراردادن شعله مستقیم آتش روی سطح سنگ بوجود می آید و سطح آن را می سوزاند و خشن می کند. این پرداخت بیشتر در فضای آزاد جاهایی که جلوگیری از لیزخوردن و لغزش اهمیت دارد، کاربرد دارد. فلیم برای همه انواع سنگها مناسب نیست و برای اینکار گرانیت و لایم استون های سخت مناسب هستند.

پرداخت کات فلیم

پرداخت کات فلیم

به فرآیندی گفته می شود که طی آن روی سنگی که فلیم شده است، توسط دستگاه های مخصوص، برش یا شیارهایی با عمق یک سوم قطر سنگ، با فواصل مشخص داخل آن ایجاد می شود.

تمامی اطلاعات این سایت متعلق به شرکت سنگ سروش است. طراحی:گروه نگار انگار