Search
Close this search box.
|

گرانیت سوران

گرانیت سوران

فهرست عناوین

گرانیت سوران یکی از سنگ های جذاب برای تکمیل دکوراسیون داخلی یک مکان و یا تکمیل نمای خارجی یک ساختمان است. انتخاب یک سنگ گرانیت منحصر به فرد با ترکیب رنگ جذاب، دقیقا همان دغدغه ای است که بسیاری از مردم ایران با آن مواجه اند. سنگ های گرانیت می توانند به واسطه داشتن کیفیت بالا و مقاومت خوب، به راحتی تا سال ها دوام و طول عمر داشته باشند. اما انتخاب یک سنگ گرانیت منحصر به فرد، زیبا و جدید، قطعا زیبایی فضای داخلی یا نمای خارجی منزل شما را چندین برابر می کند. سنگ گرانیت سوران دقیقا همان سنگی است که می توانید برای خاص تر کردن یک فضا مورد استفاده قرار دهید. سنگ گرانیت سوران، محصولی از نطنز است که کیفیت بسیار بالایی دارد. اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سنگ جذاب را دارید، می توانید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

سوران

مروری کلی بر سنگ گرانیت

اگر بخواهیم در مورد پیدایش نام گرانیت صحبت کنیم، باید بگوییم که نام این سنگ از کلمه گرانوم گرفته شده است که به معنی ساختارهای درشت دانه است. بنابراین، این سنگ جزء سنگ های درشت دانه دارای کوارتز و فلدسپار می باشد. در سنگ گرانیت، حدود 20 الی 60 درصد کوارتز و حدود 35 درصد فلدسپار قلیایی به کار رفته است. بنابراین، این نوع سنگ جزء سنگ های فلدسپار قلیایی محسوب می شود. ترکیب فلدسپار و کوارتز در سنگ های آذرین گرانیتی، زیبایی فوق العاده ای به این سنگ ها داده است. به طوری که باعث شده تا دانه های درشت و ریز تیره رنگ در یک پس زمینه روشن مورد استفاده قرار گیرند.

سنگ گرانیت یکی از انواع سنگ های آذرین از نوع فلسیک است. این سنگ دارای ساختار دانه ای شکل بوده و در معادن های بسیار زیادی استخراج می شود. با توجه به اینکه سنگ های گرانیت می توانند در شرایط معدنی خاصی قرار بگیرند، ممکن است دارای ترکیب رنگ های متفاوتی باشند. سنگ های سفید، صورتی و خاکستری از جمله انواع رنگ های سنگ گرانیت محسوب می شوند. سنگ گرانیت با توجه به نمودار QAPF در گروه سنگ های آتش فشانی درشت دانه قرار می گیرد. این سنگ نیز بر اساس میزان کوارتز و فلدسپار در نیمه AQP نمودار قرار گرفته است.

سنگ گرانیت سوران

پیدایش سنگ گرانیت در جهان

به طور کلی، سنگ گرانیت از جمله سنگ هایی است که در تمامی بخش های پوسته زمین پراکنده شده است. به همین خاطر، می توان این سنگ ها را در معادن مختلفی استخراج کرد و با ترکیب رنگ های جذاب مورد استفاده قرار داد. این سنگ جذاب ممکن است در اثر فشارهای چرخشی اعمال شده توسط تپه های بزرگ ایجاد شود.

سنگ گرانیت از جمله سنگ هایی است که به دلیل ساختار داخلی خود، سخت و زبر می باشد. چگالی این سنگ در حدود 2.65 گرم بر سانتی متر مکعب و استحکام فشاری آن نیز بیشتر از 200 مگاپاسکال می باشد.از مزایای سنگ گرانیت می توان به نقطه ذوب بالای آن اشاره کرد. به طوری که این سنگ می تواند در مقابل فشارهای خارجی محیط نزدیک به 1215 الی 1260 درجه سانتی گراد را تحمل کند. از ویژگی های خاص سنگ های گرانیت می توان به درصد تخلخل کم و نفوذ پذیری پایین آن اشاره کرد. البته این خاصیت در هر یک از انواع سنگ های گرانیت متفاوت است.

آشنایی با سنگ پروفری گرانیت

سنگ های گرانیت دارای دانه های کریستال هستند که از هر جهت زیبایی خاص خودشان را دارند. اما بسته به جرم کریستال ها، ممکن است این سنگ ها با نام های خاص دیگری نام گذاری شوند. به طور کلی، اگر جرم کریستال بزرگ تر از جرم زمینه سنگ گرانیت باشد، به بافت به کار رفته در سنگ های گرانیت، بافت پروفریتیک گفته می شود.

حال اگر یک نوع سنگ گرانیت دارای این نوع بافت باشد، با نام سنگ پروفری شناخته می شود. معمولا این نوع سنگ ها دارای درشت دانه های بزرگ جذاب با رنگ روشن تر از پس زمینه هستند. بنابراین، از هر جهت این سنگ ها زیبایی خاص خودشان را دارند.

سنگ پرفیری

سنگ گرانیت سوران چیست و چه تفاوتی با سنگ های گرانیت موجود در بازار دارد؟

سنگ گرانیت سوران یکی از سنگ های خاراست که با رنگ مشکی به مردم عزیز ایران عرضه می شود. این سنگ گرانیت جزء سنگ های گرانیت نطنز بوده و دارای کیفیت بسیار بالایی از هر جنبه می باشد. اگر بخواهیم در مورد علت نام گذاری سنگ گرانیت سوران صحبت کنیم، باید بگوییم که هر یک از سنگ های گرانیت موجود در کشور ایران بر اساس معادن استخراجی خودشان نام گذاری شده اند. سنگ گرانیت مشکی سوران نیز از دره‌ای به نام سوران استخراج شده است که دلیل نامگذاری این معدن به دلیل وجود دره ای بنام سوران در حوالی معدن میباشد. به همین خاطر، این سنگ با ویژگی های خاص خود با نام سنگ گرانیت سوران شناخته می شود.

خرید سنگ گرانیت سوران

اگر برای خرید سنگ گرانیت سوران در انواع پرداختهای مختلف نیاز به مشاوره و یا استعلام قیمت دارید، با ما تماس حاصل فرمایید.

از تفاوت های اصلی سنگ گرانیت سوران می توان به رنگ جذاب این سنگ گرانیت اشاره کرد. سنگ های گرانیت مشکی سوران برخلاف سنگ های گرانیت موجود در بازار، با زمینه مشکی و تیره به فروش می روند. همچنین، این سنگ دارای کیفیت بسیار بالایی است و جزء مرغوب ترین انواع سنگ های گرانیت موجود در بازار کشور ایران شناخته می شود.

گرانیت سوران

مزایای سنگ گرانیت مشکی سوران

سنگ گرانیت مشکی سوران از جمله سنگ های پرکاربرد در صنایع ساختمان سازی است. ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد این گرانیت مشکی سوران باعث شده است تا بسیاری از افرادی که به دنبال کیفیت و زیبایی هستند، بتوانند این نوع سنگ را خریداری و انتخاب کنند. از جمله مزایای منحصر به فرد سنگ گرانیت مشکی سوران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیبایی منحصر به فرد گرانیت مشکی سوران

از جمله مزایای اصلی سنگ گرانیت مشکی سوران، می توان به زیبایی این سنگ ها اشاره کرد. گرانیت‌های سوران دارای پس زمینه مشکی هستند. با توجه به سبک دکوراسیون می توان این سنگ ها را در هر مکانی مورد استفاده قرار داد و از زیبایی فوق العاده آن ها بهره مند شد.

 • امکان شستشوی بسیار آسان

نگهداری از گرانیت مشکی سوران نسبت به سنگ های گرانیت دیگر آسان تر است. چرا که این نوع سنگ مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی دارد. بنابراین، می توان با هر ماده شیمیایی اقدام به شستشوی این سنگ ها کرد، حتی اگر نیاز به استفاده از  گرانیت سوران در محیط هایی که نیاز به شستشوی مداوم دارند را دارید؛ نگران نباشید.

 • جذب آب پایین (درصد تخلخل پایین سنگ گرانیت سوران)

از دیگر مزایای سنگ گرانیت سوران نطنز می توان به درصد تخلخل پایین آن اشاره کرد. همانطور که می دانید، هر چقدر درصد تخلخل یک سنگ بیشتر باشد، میزان نفوذپذیری آن نیز افزایش پیدا می کند. در محیط های استریل و بهداشتی، نفوذ مواد شیمیایی، مضر و یا آلوده به داخل تخلخل های این سنگ ها، باعث غیر بهداشتی شدن محیط می شود. اما سنگ گرانیت سوران به واسطه داشتن درصد تخلخل پایین امکان ورود مواد آلوده را به داخل خود نمی دهد. بنابراین، می توان این سنگ را به عنوان یک سنگ استریل و بهداشتی نیز شناخت.

گرانیت سوران

 • مقاومت بالا در برابر تغییر دما

یک سنگ مقاوم، باید مقاومت خوبی در برابر تغییر دما داشته باشد. سنگ گرانیت مشکی سوران به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر تغییر دما، می تواند برای هر محیطی مورد استفاده قرار گیرد. کاهش یا افزایش دما باعث ترک خوردگی، تغییر رنگ و ظاهر این سنگ ها نمی شود. بنابراین، می توان با خیالی راحت از سنگ گرانیت سوران برای محیط های سرد و یا گرم (شمال کشور و جنوب کشور) استفاده کرد.

علاوه بر اینکه سنگ گرانیت سوران می تواند تغییر دماهای مختلف را تحمل کند، کاملا برای تحمل دمای بالا و آتش سوزی نیز مقاوم است. بنابراین، می توان از سنگ نطنز مشکی سوران برای مکان هایی که احتمال آتش سوزی در آن ها زیاد است، استفاده کرد.

 • دارای مقاومت فشاری بالا

استحکام بالای سنگ گرانیت سوران از مهم ترین مزیت این سنگ محسوب می شود. مواد به کار رفته در این سنگ باعث شده تا این سنگ مقاومت خوبی در برابر فشار و ضربه داشته باشد. به همین خاطر، حتی می توان این سنگ ها را برای محیط هایی که در معرض ضربه و فشار هستند، مورد استفاده قرار داد.

 • داشتن مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی

سنگ گرانیت سوران به واسطه داشتن دوام و مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، می تواند در تمامی محیط هایی که احتمال ریختن مواد شیمیایی روی آن وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرد. از جمله مزایای سنگ گرانیت مشکی سوران نطنز، می توان به مقاومت بالا در مقابل مواد اسیدی نیز اشاره کرد. حتی با ریختن مواد اسیدی روی این سنگ، شاهد تغییر رنگ یا ظاهر آن نخواهید بود.

سنگ گرانیت سوران

کاربردهای مختلف سنگ گرانیت سوران نطنز

سنگ گرانیت مشکی سوران نطنز که با رنگ مشکی بسیار جذاب به مردم ارائه می شود، می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. در واقع، این سنگ به واسطه داشتن کیفیت بالا و ترکیب رنگ جذاب، باب میل تمامی افرادی است که به دنبال سنگ های گرانیت منحصر به فرد و مدرن هستند. از جمله کاربردهای اصلی سنگ گرانیت سوران نطنز عبارتند از:

 • استفاده در نمای خارجی ساختمان ها

سنگ گرانیت سوران نطنز را می توان برای نمای خارجی ساختمان ها مورد استفاده قرار داد. زیبایی این سنگ ها، ارزش یک ساختمان را افزایش می دهد.

 • استفاده در دیوارهای پارکینگ های ساختمان ها

سنگ گرانیت سوران مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی دارد. همچنین، به دلیل زیبایی و عدم لکه پذیری، می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای دیوارهای پارکینگ باشد.

سنگ سوران

 • قابل استفاده در آشپزخانه ها

زیبایی سنگ گرانیت مشکی سوران، تکمیل کننده دکوراسیون آشپزخانه های مدرن و کلاسیک است. از طرفی به دلیل اینکه سنگ گرانیت سوران دارای درصد تخلخل پایین و بهداشتی و ایمن است، می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای آشپزخانه ها محسوب شود.

 • تکمیل کننده دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

سنگ گرانیت سوران تکمیل کننده دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی است. زیبایی منحصر به فرد سنگ گرانیت مشکی سوران در کنار ویژگی های خوبی که دارد، باعث شده تا این سنگ به عنوان یکی از بهترین سنگ ها برای تکمیل دکوراسیون منازل تبدیل شود.

قیمت سنگ گرانیت سوران چقدر است؟

در این مقاله در مورد مزایای سنگ گرانیت سوران نطنز صحبت کردیم؛ اما اگر بخواهیم یکی از معایب این سنگ را بیان کنیم، باید در مورد قیمت آن صحبت کنیم. به طور کلی، سنگ گرانیت سوران به دلیل داشتن کیفیت بالا و استحکام مکانیکی عالی، جزء سنگ های ارزشمند شناخته می شود. مرغوب بودن این سنگ باعث شده تا قیمت خرید آن نیز کمی افزایش پیدا کند. اما به دلیل اینکه این سنگ طول عمر بالایی دارد، می تواند کاملا قابل رقابت با سنگ های موجود در بازار کشور ایران باشد. حتی برتری های موجود در این سنگ، آن را به یک سنگ منحصر به فرد و خاص تبدیل کرده است. پس ارزش خرید این سنگ حتی با قیمت بالا، بسیار زیاد است.

سنگ گرانیت سوران

سخن پایانی

سنگ گرانیت سوران دارای ترکیب رنگ جذاب و کیفیت بسیار بالایی است. از هر جهت که به این سنگ نگاه کنید، مزیت های فوق العاده این سنگ را مشاهده می کنید. طبق توضیحات داده شده در این مقاله، این سنگ مزایای زیادی دارد و کاربردهای بسیار متنوعی را از آن خود کرده است. بنابراین، می توان سنگ گرانیت سوران نطنز را برای دستیابی به بهترین دکوراسیون انتخاب کرد.

8 پاسخ

  1. بله درسته ، گرانیت سوران از معدن لاگهر یا همون دکتر حسینی سابق استخراج میشه که در کاخانه سروش به روش های مختلف فرآوری میشه و در قالب فینیشینگ های مختلف به بازار عرضه میشه، شما میتونید انواع فرآوریهای گرانیت سوران رو در لینک زیر مشاهده بفرمایید .
   https://soroushstone.com/products/

 1. با سلام
  پرداخت کات بروکن شما رو‌برای استفاده از دیوار آبنما خیلی مناسب میبینم.
  آیا سابقه ای از استفاده این پراخت در محیط دائما خیس هست؟
  آیا در این محیط سنگ شوره نمیزنه
  نفوذ پذیری آب چه تاثیری میتونه روی این پرداخت از سنگ بذاره؟
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   بله کات بروکن برای کارهای اینچنینی بسیار مناسب هست و در پروژه های زیادی از این پرداخت استفاده شده که در صفحه پروژه ها میتونید نمونه اش رو ببینید و از اونجایی که جذب آب ناچیزی داره پس دچار شوره زدگی هم نمیشه

 2. در قسمت منو یه صفحه دارید بنام محصولات که انواع مختلفی سنگ گذاشتید با عنوان فینیشینگ ، همه اون موارد همین گرانیت سوران هست ؟ یا اینکه اونها متفاوت هستن ؟

  1. تمامی مواردی که در قسمت پرداختها قرار داره، گرانیت سوران هست که در انواع مختلف فرآوری شده و به بازار عرضه شده، کیفیت تمامی سنگها یکسان هست چرا که همه از یک معدن استخراج میشن. شما میتونید انواع پرداختهای گرانیت سوران رو در 3 فضای متفاوت در لینک زیر مشاهده بفرمایید.
   https://soroushstone.com/live-preview/counter/

 3. سلام وقت بخیر
  من از شما قبلا گرانیت سوران فلیم چرمی خرید کردم برای یه پروژه تو شمال، و واقعا راضی بودم، واقعا سنگی بود که تو شرایط بد آب و هوایی تغییری در اون اتفاق نیفتاد، فقط یه موضوعی من آنالیز سنگتون رو میخوام برای پروژه جدیدم که به کارفرما نشون بدم، ممنون میشم برام ایمیل بفرمایید.

  سپاسگزارم

  1. درود بر شما سرکار خانم راستگو
   خوشحالیم که از خریدتون راضی بودید، آنالیز گرانیت سوران رو میتونید از وبسایت دانلود بفرمایید . لطفا مراحل زیر رو دنبال کنید :
   منو -> دانلود ها -> دانلود آنالیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *