|

مقالات سنگ سروش

معماری باروک
معماری

9 سبک معروف در معماری

هر مکانی تاریخی دارد که با شناخت گرایش های معماری و نگاه به ساختمان هایش می شود آن را کشف کرد. هر یک از روش های ساختمان سازی متعلق به دوره ای خاص است.

بیشتر بدانید »
چرخه سنگ
انواع سنگ و کاربردهای آن

چرخه سنگ

چرخه سنگ به مجموعه فرآیندهایی گفته می شود که منجر به ایجاد انواع سنگ روی پوسته زمین و همچنین تبدیل آن ها به یکدیگر می شود.

بیشتر بدانید »
سنگ گرانیت نطنز
سنگ گرانیت مشکی

سنگ گرانیت نطنز

سنگ گرانیت نطنز نوعی سنگ خارا و حاصل انجماد ماگما است. این سنگ از معادن موجود در شهر نطنز در کوهپایه‌های شمال استان اصفهان و در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال شرق شهر اصفهان استخراج می‌شود.

بیشتر بدانید »
سنگ-در-معماری-داخلی
سنگ گرانیت مشکی

کاربرد سنگ در معماری داخلی

سنگ های طبیعی کاربردهای زیادی دارند و می توانند بافتی متفاوت به فضای داخلی بدهند. هر سنگی کاراکتر خاص خود را دارد و به تناسب آن کاراکتر در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد

بیشتر بدانید »
کات نامنظم سندبلاست
سنگ گرانیت مشکی

انواع روش های فرآوری سنگ

در معماری، سنگها در فضاهای مختلف، بسته به نوع فضایی که در آن استفاده میشود کاربردهای مختلفی دارد. جهت استفاده از سنگها در فضاهای مختلف لازم است بر روی سطح آن، پرداختهایی متناسب با فضایی که قرار است از سنگ استفاده شود انجام گیرد

بیشتر بدانید »
گرانیت مشکی
سنگ ساختمانی

سنگ پله

سنگ پله یکی از مصالح ساختمانی قدیمی و مورد استفاده در ساختمان‌ها به مدت بسیار طولانی است.در دوران باستان، ، دوران میانه و قرون وسطی، دوران نهضت رنسانس و بعد از آن و حتی دوران معاصر و مدرن سنگ بعنوان یک عنصر مهم در ساختمانها و سازه‌های مختلف به عنوان پوشش سطوح پله‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت.

بیشتر بدانید »
بهترین-سنگ-برای-کف-ساختمان
سنگ ساختمانی

سنگ کف ساختمان

سنگ کف ساختمان یکی از مهمترین عناصر طراحی داخلی و ساختمانی است که برای پوشش سطح کف ساختمان‌ها استفاده می‌شود. سنگ‌ کف ساختمان معمولاً از جنس گرانیت، مرمر، تراورتن، مرمریت، کریستال یا سنگ‌های طبیعی دیگر تهیه می‌شوند

بیشتر بدانید »
سنگ اسلب
مقالات

سنگ اسلب

منظور از سنگ اسلب یک نوع سنگ خاص مانند گرانیت، مرمر و یا هر نوع سنگ دیگری نیست. در واقع واژه اسلب یک واژه انگلیسی و به معنی یک قطعه است. منظور از سنگ اسلب نیز یک قطعه از هر نوع سنگ ساختمانی است.

بیشتر بدانید »
کلیسای جامع میلان
معماری

کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان یا دومو، دومین کلیسای بزرگ ایتالیا و سومین کلیسای بزرگ جهان، یکی از شاهکارهای معماری گوتیک در اروپا است که با زیبایی و بزرگی خود هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند. این کلیسا، که به مریم مقدس تقدیس شده است ، در قلب شهر میلان واقع شده

بیشتر بدانید »
black zebra
سنگ گرانیت بلک زبرا

سنگ گرانیت بلک زبرا

سنگ های زینتی و لوکس از جمله: سنگ گرانیت بلک زبرا در معادن سنگ مشهور در پهنه این هستی پدید می آیند. از جمله مشهورترین کشورهایی که تولیدکننده سنگ های گرانیت هستند؛ می توان به: برزیل، هند، چین، یونان و از جمله کشور خودمان ایران اشاره داشت.

بیشتر بدانید »
سنگ مزار
سنگ قبر

سنگ قبر

از دست دادن عزیزان و آشنایان یکی از مصبت های بزرگ هر فرد شمار می رود. مصیبت از دست دادن عزیزان از یک طرف و مراسم بعد از وفات از طرف دیگر، سختی تحمل فراق را دو چندان میکند.

بیشتر بدانید »
گرانیت فلیم
سنگ گرانیت مشکی

گرانیت (پرداخت) فلیم

پرداخت فلیم به معنای شعله دهی سطح سنگ است. بدین صورت که با استفاده از مشعل، به سطح رویی سنگ با عمق خیلی کم تخریب شده و نتیجه‌ی آن سطحی زبر با بافتی درشت تر و تصویری نزدیکتر به ماهیت طبیعی سنگ خواهد بود.

بیشتر بدانید »
natanz-quarry-1
انواع سنگ و کاربردهای آن

سنگ طبیعی در حیاط خلوت

استفاده از سنگ طبیعی برای ایجاد استراحتگاه در حیاط خلوت فضاهای بیرونی دارای قدرت جادویی هستند. بیشتر ما زمان زیادی را در خانه میگذرانیم. به

بیشتر بدانید »
معماری

معماری پایدار

معماری پایدار اصطلاحی کلی است و به ساختمان هایی اختصاص دارد که برای محدود کردن تأثیرات منفی زندگی بشر، بر محیط زیست طراحی شده اند. معماری پایدار به عنوان رویکردی سازگار با محیط زیست در ساختمان سازی امروز، هر جنبه ای از مراحل برنامه ریزی و ساخت را شامل می شود

بیشتر بدانید »
معماری پست مدرن
معماری

معماری پست مدرن

معماری پست مدرن جنبشی در قرن بیستم است که با نگاهی التقاطی و بعضا هتاک به سبک های کلاسیک و مدرن سعی دارد آثار معماری منحصر به فردی ایجاد کند که شباهتی به آثار گذشته نداشته باشند. برخی از بحث برانگیزترین، خاص ترین و به یادماندنی ترین بناهای جهان از دل جنبش معماری پست مدرن بیرون آمده اند.

بیشتر بدانید »