Search
Close this search box.
|

مقالات سنگ سروش

معماری باروک
معماری

9 سبک معروف در معماری

هر مکانی تاریخی دارد که با شناخت گرایش های معماری و نگاه به ساختمان هایش می شود آن را کشف کرد. هر یک از روش های ساختمان سازی متعلق به دوره ای خاص است.

بیشتر بدانید »
چرخه سنگ
انواع سنگ و کاربردهای آن

چرخه سنگ

چرخه سنگ به مجموعه فرآیندهایی گفته می شود که منجر به ایجاد انواع سنگ روی پوسته زمین و همچنین تبدیل آن ها به یکدیگر می شود.

بیشتر بدانید »
سنگ گرانیت نطنز
سنگ گرانیت مشکی

سنگ گرانیت نطنز

سنگ گرانیت نطنز نوعی سنگ خارا و حاصل انجماد ماگما است. این سنگ از معادن موجود در شهر نطنز در کوهپایه‌های شمال استان اصفهان و در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال شرق شهر اصفهان استخراج می‌شود.

بیشتر بدانید »
سنگ-در-معماری-داخلی
سنگ گرانیت مشکی

کاربرد سنگ در معماری داخلی

سنگ های طبیعی کاربردهای زیادی دارند و می توانند بافتی متفاوت به فضای داخلی بدهند. هر سنگی کاراکتر خاص خود را دارد و به تناسب آن کاراکتر در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد

بیشتر بدانید »
کات نامنظم سندبلاست
سنگ گرانیت مشکی

انواع روش های فرآوری سنگ

در معماری، سنگها در فضاهای مختلف، بسته به نوع فضایی که در آن استفاده میشود کاربردهای مختلفی دارد. جهت استفاده از سنگها در فضاهای مختلف لازم است بر روی سطح آن، پرداختهایی متناسب با فضایی که قرار است از سنگ استفاده شود انجام گیرد

بیشتر بدانید »
سنگ‌های طبیعی

مشخصات فنی مربوط به سنگ‌های طبیعی و هرآنچه باید بدانید

سنگ طبیعی یکی از مصالح ساختمانی باستانی است که از ابتدای تاریخ بشر مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، جای تعجب است که ویژگی‌های فنی و ماهیت انواع این سنگ برای بسیاری از ما ناشناخته باقی مانده است. شناخت مصالح و درک مشخصات آن‌ها برای صنعت ساختمان‌سازی ضروری است، زیرا ارائه این اطلاعات به تمام افراد درگیر در این حوزه امری ضروری بوده و استفاده از سنگ طبیعی را آسان‌تر می‌کند.

بیشتر بدانید »
راهنمای خرید سنگ
سنگ گرانیت مشکی

راهنمای خرید سنگ گرانیت

تا بحث سنگ‌های طبیعی به میان می‌آید، سنگ گرانیت، به سرعت به موضوع بحث تبدیل می‌شود. سنگی آذرین که با سرد شدن تدریجی مواد مذاب آتشفشانی به وجود می‌آید و کانی‌های مختلفی مثل کوارتز، فلدسپار، میکا و دیگر کانی‌ها مواد تشکیل دهنده آن بوده و آن را به یکی از زیبا‌ترین و مقاوم‌ترین سنگ‌های طبیعی نه تنها در ایران بلکه در جهان تبدیل می‌کند.

بیشتر بدانید »
عمر مفید ساختمان
معماری

عمر مفید ساختمان

فهرست عناوین در دهه‌های اخیر، مفهوم عمر مفید ساختمان به یک چالش چند بُعدی تبدیل شده و با ارتقاء استاندارها و بهره‌وری‌های فناورانه، به یک

بیشتر بدانید »
سنگ بوکمچ
سنگ ساختمانی

سنگهای بوکمچ و فورمچ

فهرست عناوین در دل تاریخ زمین‌شناسی، سنگها همواره شاهکارهایی از رموز و زیبایی بی‌پایان خود را برای ما فاش کرده‌اند. از میان این گنجینه‌های طبیعی،

بیشتر بدانید »
معماران برجسته ایرانی
معماری

معماران برجسته ایرانی

مطمئنم بارها شما هم این جمله را شنیده‌اید که هنر نزد ایرانیان است و بس! جمله‌ای که همیشه با افتخار آن را بیان می‌کنیم و هنر دست ایرانیان را به جهان با فخر معرفی می‌کنیم. معماری یکی از مهم‌ترین بخش‌های هنر ایرانی است.

بیشتر بدانید »
مجسمه سازی
انواع سنگ و کاربردهای آن

استفاده از گرانیت در صنعت مجسمه سازی

مجسمه سازی یک روش بیان خلاقانه و هنری است که می‌تواند احساسات، ایده‌ها، اعتقادات، تاریخچه، فرهنگ و هویت یک جامعه یا فرد را منعکس کند. مجسمه سازی همچنین یک روش زیباسازی و تزئین فضاهای داخلی و خارجی است که می‌تواند جذابیت و زندگی را به آن‌ها ببخشد.

بیشتر بدانید »
برج دنها نیویورک
معماری

ساختمانهای معروف با سنگ گرانیت مشکی

استفاده از سنگ گرانیت مشکی در معماری یک انتخاب شگفت‌آور است و در برخی از ساختمان‌ها و پروژه‌های معماری برجسته جهان به کار رفته است. آثار معماری با سنگ گرانیت مشکی نه تنها از نظر زیبایی و بصری جلب توجه‌ میکند، بلکه از نظر تاریخی نیز حائز اهمیت است.

بیشتر بدانید »
برج پیزا
معماری

برج پیزا

برج پیزا یکی از نمادهای شناخته شده و محبوب ایتالیا است که در شهر پیزا و در استان توسکان واقع شده است. این برج که در اصل برای استفاده به عنوان دارالفنون ساخته شده بود، به دلیل شیب زیاد خود معروف شده است.

بیشتر بدانید »
گرانیت مشکی
سنگ ساختمانی

سنگ پله

سنگ پله یکی از مصالح ساختمانی قدیمی و مورد استفاده در ساختمان‌ها به مدت بسیار طولانی است.در دوران باستان، ، دوران میانه و قرون وسطی، دوران نهضت رنسانس و بعد از آن و حتی دوران معاصر و مدرن سنگ بعنوان یک عنصر مهم در ساختمانها و سازه‌های مختلف به عنوان پوشش سطوح پله‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت.

بیشتر بدانید »
بهترین-سنگ-برای-کف-ساختمان
سنگ ساختمانی

سنگ کف ساختمان

سنگ کف ساختمان یکی از مهمترین عناصر طراحی داخلی و ساختمانی است که برای پوشش سطح کف ساختمان‌ها استفاده می‌شود. سنگ‌ کف ساختمان معمولاً از جنس گرانیت، مرمر، تراورتن، مرمریت، کریستال یا سنگ‌های طبیعی دیگر تهیه می‌شوند

بیشتر بدانید »