|

گرانیت (پرداخت) فلیم

سنگ ها معمولا به همان صورتی که از دل معادن استخراج می شوند برای ساختمان سازی قابل استفاده نیستند. برای کاربرد سنگ در معماری داخلی ابتدا لازم است که در آن تغییراتی ایجاد شود. فینیشینگ، پرداخت یا فرآوری همگی نام هایی مشترک برای کاری هستند که بخشی از فرآیند تولید سنگ به حساب می آید و به سطح سنگ شکل های گوناگون می دهد تا آن ها را برای کاربردهای مورد نظر آماده سازد. با استفاده از فینیشینگ می توان ظاهر همه سنگ های طبیعی را تغییر داد. برای کاربرد سنگ در معماری داخلی، کوپ های سنگ گرانیت مشکی در کارخانه به روش های گوناگون فرآوری می شوند تا برای کاربرد مورد نظر آماده شود.

گرانیت به سبک فلیم
گرانیت به سبک فلیم

هدف فینیشینگ های سنگ می تواند رسیدن به ویژگی های زیبایی شناختی و یا در بسیاری موارد، تغییر ابعاد سنگ و رسیدن به مختصات کاربردی باشد.

فینیشینگ های سنگ با توجه به مورد استفاده سنگ به روش های گوناگونی انجام می شود. انواع فینیشینگ هایی که در کارخانه سنگ سروش بر روی سنگ گرانیت مشکی انجام می شود عبارت اند از:

سابیده، سابیده رنگی، فلیم، گرانیت چرمی (فلیم چرمی)، هوند، اسکرچ، سندبلاست رنگی، کات، کات بروکن، کات همر، بوش همر و چمن.

گرانیت های فلیم
پرداخت فلیم

کاربرد های گرانیت فلیم

یکی از پرداخت های مورد علاقه معماران، پرداخت فلیم است که البته پس از فذآوری و آتشی کردن سنگ به آن گرانیت فلیم گفته می‌شود. در پرداخت فلیم یا گرانیت فلیم، درصدی از کانی های سطح سنگ با حرارت حاصل از شعله متمرکز آتش، متلاشی می شوند. این فرآیند باعث به وجود آمدن زبری بر روی سطح سنگ می شود که علاوه بر زیبایی، کاربردهای گوناگونی به سنگ می دهد. در کارخانه سنگ سروش، گرانیت فلیم توسط دستگاه فلیم انجام می شود که نسبت به فلیم دستی، پرداخت یکنواخت تری ایجاد می کند.

فینیشینگ فلیم
گرانیت فلیم

سنگ هایی گرانیتی که به روش فلیم فرآوری می شوند به اصطلاح به آن ها گرانیت فلیم می گویند که  برای استفاده در کف، پله ها و نمای ساختمان مناسب اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.