|

گرانیت (پرداخت) چرمی

فلیم چرمی
فلیم چرمی
فلیم چرمی

کاربرد سنگ در معماری بسیار گسترده است اما برای به کار بردن سنگ ها در ساختمان ابتدا لازم است که در آن ها تغییراتی ایجاد شود. چرا که سنگ ها معمولا به همان شکلی که از دل معادن استخراج می شوند در ساختمان سازی قابل استفاده نیستند.  فینیشینگ، پرداخت یا فرآوری همگی نام هایی مشترک برای مرحله ای هستند که بخشی از فرآیند تولید سنگ به شمار می آید و به سطح سنگ فرم های متنوعی می دهد تا آن را برای مصارف مورد نظر آماده کند. با استفاده از فینیشینگ می توان ظاهر همه سنگ های طبیعی را تغییر داد. با هدف به کار بردن سنگ در یک ساختمان، کوپ های گرانیت مشکی ابتدا در کارخانه سنگ سروش به روش های گوناگون فرآوری می شوند تا برای کاربرد مورد نظر آماده شوند.

فراوری گرانیت چرمی

هدف از پرداخت های متنوع بر روی سنگ ها، می تواند رسیدن به ویژگی های زیبایی شناختی و یا در بسیاری موارد، تغییر ابعاد سنگ و رسیدن به یک مختصات کاربردی باشد.

انواع روش های فرآوری سنگ، معمولا با توجه به کاربرد مورد نظر انجام می شود. روش هایی که در کارخانه سنگ سروش بر روی سنگ گرانیت انجام می شود عبارت اند از:

سابیده، سابیده رنگی، گرانیت فلیم (پرداخت فلیم)، گرانیت چرمی(فلیم چرمیپرداخت هوند، اسکرچ، سندبلاست رنگی، پرداخت کات، کات بروکن، کات همر، بوش همر و چمن.

کاربرد های گرانیت چرمی

یکی از پرداخت های مورد علاقه طراحان، پرداخت فلیم چرمی است. در گرانیت چرمی، ابتدا همانند روش فلیم،درصدی از کانی های سطح سنگ با حرارت حاصل از شعله متمرکز آتش، متلاشی می شوند. این فرآیند باعث به وجود آمدن حالتی زبر بر روی سطح سنگ می شود که علاوه بر زیبایی، کارکردهای متنوعی به محصول نهایی می دهد. در این پرداخت، بعد از  فلیم، سنگ در دستگاه پولیش قرار می گیرد. این فینیشینگ باعث می شود که سطح سنگ کمتر براق به نظر برسد. سنگ گرانیت نطنز پس از پرداخت گرانیت چرمی جلوه ای بسیار دیدنی پیدا می کند. همچنین پس از این پرداخت، نگهداری و شست و شوی سنگ آسان تر خواهد بود. گرانیت هایی که به روش فلیم چرمی فرآوری می شوند همان مصارف گرانیت فلیم را دارند اما بیشتر برای دیوار و همینطور کانتر آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.