|

استفاده از سنگ در طراحی آشپزخانه

گرانیت در آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است. بخش مهمی از خانه که بر زیبایی دیگر فضاهای داخلی ساختمان اثر می‌گذارد. این محیط نقش مهمی در زیبایی و ساخت اتمسفر خانه دارد، پس قطعا انتخاب یک طراحی مناسب برای آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای ساخت نمای آشپزخانه می توان از متریال‌های متفاوتی استفاده کرد که کاشی، سرامیک، پارکت،  لمینت، ام دی اف و سنگ از آن جمله اند. استفاده از سنگ های طبیعی در آشپزخانه اتمسفری خوشایند خلق می کند و روح و زیبایی خاصی به آن ‌می بخشد. آشپزخانه قسمت‌های گوناگونی دارد که هر کدام برای نماکاری نیاز به متریالی مناسب دارند.

در طراحی آشپزخانه می توان برای همه قسمتهای آن از جمله کفپوش، دیوار پوش،  رویه کابینت و کانتر طراحی جداگانه کرد که برای پوشش هر کدام از این قسمت‌ها می‌توان از سنگ مناسب استفاده نمود. باید بدانید که از چه نوع سنگی برای کدام بخش استفاده کنید.

انتخاب پوشش مناسب برای قسمتهای مختلف آشپزخانه در دوام و مقاومت آن اهمیت بسیار دارد چرا که این بخش از خانه به طور مستقیم با رطوبت، آب، چربی و حرارت بالا در تماس است و استفاده از متریالی برای آن مناسب است که در مقابل این عوامل مقاومت و دوام خوبی داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در انتخاب سنگ برای آشپزخانه باید به آن توجه نمود سادگی نظافت و نگهداری آسان است. سنگ آشپزخانه خوب و با کیفیت تمامی نیازهای شما را در این زمینه برطرف می کند.

گرانیت-در-آشپزخانه

 

در ادامه به کاربردهای سنگ در قسمت های گوناگون یک آشپزخانه خواهیم پرداخت :

کف آشپزخانه

سنگ گرانیت، ماربل، لایم استون و تراورتن بیشتر از دیگر انواع سنگ در کف آشپزخانه استفاده می شوند. این سنگ ها مستحکم و با دوام اند و طریقه نگهداری آن ها نیز آسان است.

شما به عنوان یک معمار انتخاب های متنوعی برای طراحی کف یک آشپزخانه دارید. مثلا اگر به دنبال طراحی یک فضای مدرن هستید، می توانید از گرانیت مشکی برای کف استفاده کنید. انتخاب رنگ مشکی برای کف ساختمان، تداعی کننده عمق و قدرت است. استفاده از سنگ گرانیت مشکی در کف، جلوه زیبایی به فضا می بخشد. بسیاری از طراحان خانه های لوکس، علاقه مندند که در اتاق ها، از کف گرانیتی همراه با پنجره های نورگیر بزرگ استفاده کنند.

سنگ، روکشی مناسب برای محافظت از  سطوح

سنگ هایی مثل سنگ گرانیت نطنز، چینی و مرمریت می توانند به عنوان روکش سطوح گوناگون مورد استفاده قرار بگیرند. روکش های سنگی به فضا عمق و مختصات اضافه می کنند و می توانند در دراز مدت از سطح زیرین خود به خوبی مراقبت کنند.

گرانیت های مشکی با پرداخت متناسب، به دلیل دوام و عدم لغزندگی یکی از بهترین انتخاب ها برای روکش پله های پر رفت و آمد هستند.

گرانیت در آشپزخانه

 

قفسه ها

از گرانیت، مرمریت و لایم استون برای ساخت کابینت و قفسه های آشپزخانه نیز استفاده می شود. قفسه ها و کابینت هایی که از سنگ ساخته می شوند علاوه بر نگهداری و نظافت بسیار آسان، زیبایی وصف ناپذیری به آشپزخانه می بخشند.

یکی از بهترین سنگها برای استفاده در قفسه ها استفاده از سنگ گرانیت مشکی است. ردیف های سنگی قفسه ها در آشپزخانه،احساسی از وسعت خلق می کند که به هیچ وجه با کابینت های در بسته به دست نخواهد آمد.

کانتر آشپزخانه

گرانیت ها دربرابر حرارت مقاوم اند و سنگ هایی تقریبا غیر قابل نفوذ اند؛ به همین دلیل انتخاب مناسبی برای کانتر آشپزخانه و روی میز به حساب می آیند. همچنین شست و شوی آن ها بسیار آسان است و به راحتی خراب نمی شوند. در میان انواع سنگ ها، گرانیت مشکی نسبت به سفید کننده ها و مایعات اسیدی مقاوم تر است. علاوه بر کانتر، این سنگ انتخاب مناسبی برای استفاده در اسپلش است و نیز می تواند روی میز ناهار خوری استفاده شود. یک میز ناهار خوری که با گرانیت مشکی پوشیده شده می تواند فضای بصری شیک و خاص به خانه اضافه کند.

گرانیت-در-کانتر

گرانیت های مشکی سنگ هایی بسیار پرکاربرد اند و با انواع روش های فرآوری که روی آن ها انجام می شود برای مصارف متنوعی قابل استفاده خواهند بود. کاربرد سنگ در معماری همیشه به سلیقه طراح بستگی  دارد اما گرانیت های مشکی کارخانه سنگ سروش، با تنوع گسترده ای از فینیشینگ ها و نیز برش های اسلبی، برای استفاده در نمای آشپزخانه های کلاسیک و همپنین برای استایل های معماری معاصر قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *